Протидія булінгу


План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Бережинському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Колосок»

№ з/п
Заходи
Термін виконання
Відповідальні
1
Оновлення та опрацювання  нормативно-правових документів, що забезпечують запобігання та протидію булінгу
постійно
Директор Трибиненко В.П.
2
Створення безпечного освітнього середовища в ЗДО вільного від насильства та булінгу (цькування)
постійно
Директор ТрибиненкоВ.П. вихователь-методист  ЧумаченкоО.О.., педагоги
3
Надання психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу
за запитом
вихователі
4
Консультація для вихователів: «Як вирішувати дитячі конфлікти?»
грудень 2019
педагоги
5
Організація роботи «Скриньки довіри» для батьків і педагогів, оновлення інформації веб-сайту з проблеми запобігання та протидію булінгу
грудень 2019
вихователь-методист Чумаченко О.О.
6
Проведення профілактичної роботи щодо запобіганню булінгу в ЗДО
систематично
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
7
Групова консультація для педагогів: «Види та форми булінгу»
лютий 2020
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
8
Ширінг для педагогів «На скільки серйозною є проблема булінгу та мобінгу в дошкільному закладі»
квітень 2020
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
9
Тренінг для батьків:  «Вчимося спілкуватися з дитиною»
січень 2020
вихователі
10
Консультація: «Як навчити дитину цивілізовано виражати гнів?» (профілактика булінгу)
лютий 202
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
11
Проведення діагностики стану професійного вигорання педагогів
жовтень 2019
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
12
Виступ на батьківських зборах
«Чому діти стають жертвами булінгу»
березень 2020
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
13
Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність
квітень-травень 2020
Вихователі ЗДО
14
Професійна майстерня: «Толерантність як компонент професійної культури педагога. Протидія булінгу»
лютий 2020
Вихователь-методист Чумаченко О.О.
15
Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу та мобінгу»: пам’ятка, листівки , інформація на стенді практичного психолога
систематично
Вихователь-методист Чумаченко О.О.




Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу
1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, директор :
- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі – Заходи).
2.  Заходи здійснюються заступником директора з виховної роботи у взаємодії з практичним психологом та затверджуються директором закладу.
3. З метою виконання Заходів можна запроваджувати консультаційні години у практичного психолога, створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.

Відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)
1. Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 173 п.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту:
«Стаття 173 п.4» . Булінг (цькування) учасника освітнього процесу.
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Неповідомлення директором закладу уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.


ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19
Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)
1.Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2.На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).
3.Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
4.До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі вихователь-методист, соціальний психолог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
5.Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.


Немає коментарів:

Дописати коментар

06.05.2021р.

 До Всесвітнього дня охорони праці- конкурс малюнка "Охорона праці очима дітей"